Choď na obsah Choď na menu
 


čaj nad zlato

15. 3. 2008

ZELENÝ čaj- dóza antioxidantov

Z troch šálok denne prijmete toľko ako keby ste zjedli šesť jablk. Flavonoidy, ktoré obsahuje zelený čaj, sú prospešné v boji proti voľným radikálom, spomaľujú proces starnutia , účinkujú preventívne proti vzniku rakoviny a dokážu odolať útoku viacerých baktérií. Navyše teplý zelený čaj vynikajúco zahrieva.

TYP:Nechajte čajové lístky lúhovať 10 minút, aby uvoľnili čo najviac favonoidov a vitamínu  C.

 

čierny čaj- dóza energie

Prekypuje bohatstvom teínu, ktorý sa vlastnosťami podobá kofeínu, takže ho pokojne vymente za rannú kávu. Kofeín z fermentovaného čierneho čaju sa uvoľňuje aj vstrebáva pomalšie ako jedna šálka kávy. Začiarknite si dalšie plus.

TYP: Vyhnite sa jeho pitiu pri jedle ktoré obsahuje železo (samozrejme hovoríme o prvku, nie o kove) pretože čierny čaj oslabuje jeho vstrebávanie.

 

čaj rooibos- dóza pokojného spánku

čaj z afrického kríka neobsahuje kofeín a je ideálny na popíjanie po večeri. Zlepšuje trávenie . Zaháňa jesenné depresie a upokojuje pred spaním.Africký domorodci ním uspávali nepokojné deti. A vysoký obsah fluóru chráni zuby pred kazom.

TYP: Kedže je bohatý na minerály a antioxidanty v teplom aj studenom stave, môžete ho pit pri akejkoľvek teplote.

 

BIELY čaj- dóza jemnosti

Má jemnú farbu aj chuť a obsahuje len malé množstvo teínu, čo ho úpriam predurčuje na celodenné popíjanie.Rovnako ako zelený čaj je bohatý na antioxidanty spomaľujúce stárnutie. Ak si chcete vyrovnať vrásky, dajte si šálku čaju.

TYP: Hoci sa Biely čaj pije takmer sám od seba, nezabúdajte piť aj čistú pramenitú vodu, ktorá je najdôležitejším zdrojom hydratácie.

 

Zdroj: časopis   EVA

 

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.